A PTSD (Post-Traumatic Stress Disorder), magyarul a poszttraumás stressz szindróma a pszichológia és az élettudományok által nehezen vizsgálható terület.

A poszttraumás stressz szindróma: előfordulása és lehetséges terápiás módszerek

Sokkal nagyobb jelentősége van az otthon gyógyulásnak, mint gondolnánk
Ma már evidencia, hogy az otthoni ellátás kifejezetten pozitívan hat a betegekre.

Irodalom és mentális egészség
Hogyan hat a szépirodalom olvasása a mentális egészségünkre? Egyáltalán hat-e rá bárhogyan? Mit mondanak erről a legújabb kutatások?

A COVID óta már mindenki tudja, milyen fontos az önkéntesek munkája
A koronavírus-világjárvány felerősítette a segíteni akarást, az egymás felé fordulást, így a háttérben meghúzódó „láthatatlan munka”, az önkéntesség is új jelentőséget kapott.

Teremtsünk karácsonyi hangulatot azoknak, akik a kórházakban töltik az ünnepet!
Betegként és gyógyítóként is nehéz kórházban átélni a karácsonyt. A betegek kiszolgáltatottabbnak, magányosabbnak érzik magukat, a gyógyító személyzetnek pedig a sokszor a szokásostól több feladat mellett a család hiánya is terhet jelent.

6 vezérelv a betegfókuszú egészségügy megvalósításához
Milyen vezérelvek és kérdések mentén alakíthatják szolgáltatásaikat valóban betegközpontúvá az amerikai kórházak? Ezt vizsgálta a Health Care Transformation Task Force nevű amerikai egészségügy-szakmai egyesület egy 2016-os tanulmányában.

Betegfókusz: szép gondolatból realitás
A betegfókusz fogalmáról egyre gyakrabban olvashatunk a nemzetközi egészségügyi szakirodalomban, a legfontosabb kérdés azonban az: hogyan lehet a szép gondolatokból valóság? Hogyan érhetjük el, hogy a vizsgálati eredmények, a dokumentáció és a statisztikák között ne vesszen el az ember, hogyan építhetjük újjá az orvos és beteg közötti értékalapú, bizalmi kapcsolatot?